Bezchybně vyladěné obývací pokoje: Toužíte po obýváku jako na zámku nebo v toskánském stylu? Inspirujte se

U vás jako na zámku. Foto: U vás jako na zámku.Foto: istock.com

Máte před sebou plánovanou rekonstrukci a pořád váháte, jak si zařídit obývací pokoj? Místo úvah se ponořte do těchto inspirativně zařízených interiérů. Prvním krokem k úspěšné realizaci je vědět, co přesně od proměny očekáváte. Jedině tak může dopadnou přesně podle vašich představ.

Chcete bydlet jako na zámku, avšak rozpočet to vidí jinak?

Nemusíte se vaší vize vzdát. Interiér obývacího pokoje zalijte do tmavě modré barvy, porozhlédněte se po historickém krbu a také polstrovaném sedacím nábytku. To ale není všechno. Rezervujte si místo pro knihovnu, jelení parohy, působivý lustr hrající všemi barvami a všechny ty líbivé relikvie, co to řeknou jasně – vrátit se s v čase do minulosti je klidně možné. Prostě musíte mít lampičku s textilním stínítkem, zrcadlo ve zdobném rámu, hlasitě odbíjející hodiny a psací stůl zároveň sloužící jako prosklený sekretář. A pokud vsadíte na ostře fuchsiovou barvu, všichni poznají, že rozhodně máte styl.

Článek

Kůže v interiéru vypadá luxusně. Foto:

Kožená sedačka: Je krásná, ale budete ji milovat?

Kožená sedačka byla před dvaceti lety synonymem zbohatlického luxusu. Jedno jak málo pohledná, trůnila uprostřed nevelkých obýváků a hlásala: "my na to máme”. Dnes je...

Když milujete Toskánsko

Toskánsko je kraj zalitý sluncem, vínem a protknut pulzující atmosférou spolu s náladou. Krb obložte kamenným obkladem v tónu smetany s dávkou terakoty. V podobném ladění vybírejte také XXL taburetku, ať barvy mají vyvážený charakter. Sedačka se hodí ta ve světlých tónech, popřípadě s kombinací křesílek s renesančními motivy. Podlaze v tónu horkého kakaa dejte vyniknout za pomoci kusového koberce se světlým vlasem.

Ital by se u vás cítil jako doma.  Foto: Ital by se u vás cítil jako doma. Foto: istock.com

Obývák nabitý venkovem ve městě? Žádný problém

Někomu tento kout bude evokovat prosluněnou Provence, jiný se v myšlenkách rozuteče zase do propršené Anglie. Ať už tomu bude u vás tak či onak, rozhodně to nebude špatně. Pro tyto interiéry je společné především užití přírodních materiálů. Dřevěný nábytek sympatizuje s dřevěnými prkny, látková pohovka ladí k závěsům  a obložený prostor pro krbová kamna spolu s proutěným košem na dřevo budí dojem útulného tepla a domácké atmosféry.

Když se srdcem domova stane obývací pokoj.  Foto: Když se srdcem domova stane obývací pokoj. Foto: istock.com

Jste kreativní? Pak zašijte do polštářku pecky z třešní, přidejte nějakou tu bylinku, jak je libo a jakmile vás přejde zima, budete mít po ruce zdroj tepla. Polštářek můžete nahřát před krbem, na topení, nebo třeba opatrně i v mikrovlnné troubě. Tiší bolest a také svalové napětí. 

50 odstínů růžové

Zařizujete si svůj ryze holčičí byt, kde prozatím neplánujete vpustit natrvalo mužské osazenstvo? Pak vsaďte na něžnou krémovou a tu probuďte z letargie za pomoci barevných variant růžové spolu s fialovou. Koho by napadlo, že tento nenáročný designérky počin působí tak, jak bychom to řekli, zkrátka vyváženě!

Šik obývák pro ženu, co umí bydlet. Foto: Šik obývák pro ženu, co umí bydlet.Foto: istock.com

Obyvákové tipy aneb Na co se zaměřit?

-          Pořád vypadá lépe obyvák s prvky života než maximálně naklizený. Nechejte na konferenčním stolku rozečtený román, nebo misku plnou kávových zrn v čokoládě.

-          Obrazy nejsou retro. Propůjčují stěnám příběh.

-          Zalijte interiér vůní eukalyptu, citrónové trávy, nebo rozvernou čokoládovou esencí. Ta mimo jiné vybízí k životní pohodě a k úsměvu.

-          V chladných měsících vsaďte na závěsy. Slušivě tlumí zvědavé pohledy a především místnost oživí svou barevností. Zamilujte se do béžových, vínových, půlnočně modrých či těch smaragdových.

-          Klavír, malířský stojan, staré retro houpací křeslo, nebo snad vitrína čítající nespočet literárních sběratelských skvostů. 

(lz)

Další články:

Článek

I malý prostor lze šikovně vyřešit. Foto:

DIY: Máte málo prostoru? Zkuste tato chytrá a originální řešení pro malý obývák. Za babku!

Považujete boj o každý centimetr ve vašem obýváku za aktuální a často probírané téma? Máme pro vás několik kreativních tipů.

Článek

Světlé odstíny jsou v obýváku příjemné... Foto:

Milujete romanci, světlé odstíny a máte styl? Pak si zařiďte přesně takový obývák

Nebojte se různorodých kombinací, nakonec totiž přijdete na to, že jim to spolu maximálně sluší...

Článek

Skandinávský styl interiéru a dvě zrcadla nad pohovkou. Minimalistické, ale příjemné... Foto:

14 důkazů, že zrcadlo patří i do obývacího pokoje. Má co nabídnout

Zrcadlo je úžasným pomocníkem, kterým můžete v interiéru doslova kouzlit, a zároveň krásnou dekorací. Odráží světlo z venku dovnitř – celý prostor místnosti tak umí krásně...

Článek

Šedá není nudná! Foto:

Šedá není nudná! Podívejte se na ty nejkrásnější šedé pohovky, které vypadají naprosto luxusně

Šedou často v barevné škále opomíjíme, neboť se mylně domníváme, že to vlastně není žádná barva. Pravdou je opak! Podívejte se na ty nejkrásnější šedé pohovky, které jsou...