GALERIE: Vzdušný byt v loftu má nevšední uspořádání a útulná zákoutí. Podívejte se

Útulná ložnice v rozlehlém loftu. Foto: Útulná ložnice v rozlehlém loftu.Foto: Andrew Snow Photography

Lofty jako nevšední prostor pro bydlení stále neztrácejí na své atraktivitě. Do jisté míry odrážejí také duši těch, kteří si v nich vytvořili svůj domov. Pojďte na návštěvu jednoho z originálně upravených bytů, který dokázal v sobě skloubit prostor i útulné místo pro spánek.

Zařídit rozlehlý prostor loftu není jen tak. Když k tomu ještě přidáte požadavek klienta, aby byl prostor funkční, bavilo vás v něm žít a vyjadřoval jedinečnost, stojíte před nelehkým úkolem. Kanadské architektonické studio StudioAC ale přišlo pro svého klienta s originálním řešením.

Do centra obytného prostoru umístilo ložnici. Designéři jí přezdívají „bed box“. Vše ostatní se pak jako by točí kolem této menší vestavby. Vchází se do ní velkorysým obloukem. Oblouk pak najdete ještě jeden, horizontální, ve vedení závěsu. Ten stačí uchopit a rázem máte oddělenu od obývací části nejen ložnici, ale i přilehlý prostorný šatník.

Industriální, ale útulné

Podlaha je vyvedena v šedivé barvě, stěny jsou bílé, ale díky obnaženým přebarveným cihlám jsou členité a připomínají surovost industriálního prostředí, v kterém je byt umístěn. Zapomeňte ale na ušmudlané zákoutí továrny. Bílá vnáší do prostoru čistotu a dřevěným obkladem pokrytý strop a sloupy zase teplo.

Povedlo se tak skloubit dohromady zdánlivě neslučitelné: Industriální místo s moderním pohodlným a zcela jistě originálním bydlením. Posuďte sami.

(fis)

Další články:

Článek

Hotel stojí v úctyhodné výšce téměř 2200 metrů nad mořem. Svým tvarem má kopírovat hory a skály, které ho obklopují. Foto:

GALERIE: Horský hotel z přepravních kontejnerů uvnitř skrývá přepychový luxus. Podívejte se

Zní to neuvěřitelně, ale v kavkazských horách Gruzie se nachází hotelový komplex postavený z lodních kontejnerů. Na první pohled jde o hranatý shluk velkých „krabic“...

 

Článek

Ke starší italské vile přiléhá velká zahrada. Z druhé strany domu je pak úzká ulička. Foto:

GALERIE: Architekti zachránili starou italskou vilu. Nahlédněte, jak stylově vypadá po rekonstrukci tato letitá dáma

Krásné domy se staví od chvíle, kdy to člověk umí. Když se pak po mnoha letech setkáte se starou architekturou a designem, nemusí být jejich stáří na překážku. O tom...

 

Článek

Kdo by řekl, že se nacházíme ve starší vile, že? Foto:

Zbourat, nebo zrekonstruovat? Stará vila prošla dokonalou přestavbou. Podívejte se, jak se povedla...

Občas člověk stojí před rozhodnutím, zda staré obydlí zbourat a postavit nové, nebo jen nechat bydlení projít důkladnou rekonstrukcí. I když se ta první možnost jeví jako...

 

Článek

Darujte originální doplňky do bytu. Foto:

GALERIE: Darujte pod stromečkem skvělé bytové doplňky! 10 originálních nápadů, kterými překvapíte

Nechali jste opět kupování vánočních dárků na poslední chvíli, ale nechce se vám kupovat klasicky knížka nebo parfém? Máme pro vás nápadité doplňky do bytu i praktické...