Jak nejjednodušeji vyčistit kuchyňskou linku pokrytou mastnotou? Obyčejným olejem!

Povrch zařízení kuchyně je neustále vystavený mastnotě Foto: Povrch zařízení kuchyně je neustále vystavený mastnotěFoto: iStock

Výplod blouznivé mysli? Nic takového! Geniálně jednoduchá a logická rada z následujícího videa je založená na skutečnosti, že olej na sebe váže mastnotu a tu zaschlou i nejlépe rozpustí. Takže, pokud vaše čisticí prostředky na mastnotu nestačí, odstraňte ji olejem!

Povrch zařízení kuchyně je neustále vystavený mastnotě. Film z rostlinných i živočišných tuků se usazuje na madlech zásuvek i skříněk z rukou a celoplošně také s každým smažením. Stačí jednou nezapnout digestoř nebo v ní mít ucpaný filtr.

S přibývající mastnotou na nábytku je stále naléhavější i otázka, jak se jí zbavit. Letitá uklízečka Teresa Wardová za kamerou není zcela ve své kůži, ale na přiloženém videu přichází s prostou logikou – olej nejde dohromady s vodou, ale olej s olejem se snášejí dobře. Po této jednoduché informaci vezme Teresa Wardová lahvičku minerálního oleje (použít ale lze i obyčejný rostlinný), nanese jej na hadřík a otře s ním dvířka kuchyňské skříňky – která okamžitě prokouknou. Wardové rada je založena na jednoduchém principu, kdy čerstvý olej na hadříku jednoduše rozpustí každou zaschlou olejovou skvrnu na nábytku. Udržet kuchyni čistou je pak docela snadné.

Podívejte se na video, i pokud neumíte anglicky, je to srozumitelné:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Funguje i na spáleniny Foto:

Vybělí zuby i vyžene blechy. Jablečný ocet je skvělým pomocníkem do domácnosti

Jablečný ocet je přírodním čisticím prostředkem a můžete ho použít i pro povzbuzení organismu.

Článek

Článek

Předejděte ulpívání vosku na svíčkách. Nechte svíčky několik hodin v silném vodním roztoku soli a už na nich neulpí ani kapka vosku. Svíce před zapáleím pochopitelně nechte oschnout Foto:

16 překvapivých způsobů, jak v domácnosti využít sůl

Ať už proti plísni, nebo zápachu, sůl má mnohem širší využití než jen jako dochucovadlo pokrmů. Sůl zabrání mravencům, aby se stali vašimi podnájemníky, i cibuli, aby vám...