Kam s ním? 10 nápadů, kam ukládat špinavé prádlo, aby nebylo na očích

Čím početnější rodina, tím větší a nekonečnější jsou hromady špinavého prádla. I jeho ukládání před praním má ale určitá pravidla Foto: Čím početnější rodina, tím větší a nekonečnější jsou hromady špinavého prádla. I jeho ukládání před praním má ale určitá pravidlaFoto: iStock

Prádlo, prádlo a zase prádlo…, to je příběh, který nikdy nekončí. Jak to zařídit, aby nám hromady špíny nepřerostly přes hlavu?

Haldy prádla, někdy vlhkého a zapáchajícího, i s touto realitou se musíme v našich domácnostech vyrovnat. V okamžiku, kdy ukládáme čisté svršky do skříní, čeká minimálně jedna další várka na vyprání. Péče o prádlo prostě patří k našim každodenním činnostem. To, kam a jak věci na vyprání odkládáme, je poměrně důležité, výběr koše na špinavé prádlo bychom rozhodně neměli podceňovat.

Početnější rodina určitě využije i podobnou skříň na prádlo. Dvěma kulatými otvory můžeme prádlo třídit do dvou kontejnerů, které se ukrývají za dvířky. Rozměry: 40 x 179 x 38 cm, cena: 1990 korun Foto: Početnější rodina určitě využije i podobnou skříň na prádlo. Dvěma kulatými otvory můžeme prádlo třídit do dvou kontejnerů, které se ukrývají za dvířky. Rozměry: 40 x 179 x 38 cm. Cena: 1990 korun. Foto: Ikea

Prádlo, které nevětrá, se zapaří, může začít plesnivět a zapáchat, a dokonce se v něm začnou množit nežádoucí bakterie. Ideální box by tedy měl mít otvory, které zajistí dostatečný příchod vzduchu k prádlu. Koš by měl být omyvatelný nebo vypratelný, zkrátka lehce udržovatelný. Důležitá je i jeho odpovídající velikost, případně možnost prádlo při odkládání rovnou třídit na bílé a barevné. Jako praktickou oceníme i možnost snadného přenesení koše až k pračce.

Čtyřicetilitrový koš na prádlo Time Life je vyroben z vysokopevnostní hladké příze, takže něco vydrží. Po stranách má dvě ucha, proto manipulace s ním bude hračkou. K dostání v bílém, červeném nebo šedém provedení. Cena: 399 korun Foto: Čtyřicetilitrový koš na prádlo Time Life je vyroben z vysokopevnostní hladké příze, takže něco vydrží. Po stranách má dvě ucha, proto manipulace s ním bude hračkou. K dostání v bílém, červeném nebo šedém provedení. Cena: 399 korun. Foto: Mall.cz

Pokud se rozhodneme umístit koš na prádlo do koupelny, volme materiály, které odolají vlhku a zvýšeným teplotám. Jestliže doma bojujeme s nedostatkem místa, pořiďme si skladné látkové vaky, které můžeme vytáhnout vždy, když je to potřeba, třeba při návratu rodiny z dovolené.

Několik praktických kousků na ukládání špinavého prádla i s cenami najdete v naší fotogalerii. Podívejte se, jak šikovně schovat to, co by nemělo být na očích:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jarní úklid, s námi ho zvládnete levou zadní! Foto:

Jarní úklid? S námi ho zvládnete levou zadní!

Máte depresi z toho, že uklidit váš byt či dům prostě do velikonočních svátků nemáte šanci stihnout? To víte, že máte. Nabízíme tolik potřebný návod.

Článek

gel primary Foto:

Domácí gel na praní nejen pro alergiky

Čisťoučké, běloskvoucí prádlo, vonící přesně tak, jak se vám líbí, vhodné pro alergiky, šetrné k přírodě a navíc i k vaší peněžence… To není žádný reklamní slogan na nový...

Článek

Plíseň produkuje alergeny, které mohou u lidí, jež se v tomto prostředí dlouhodobě pohybují, způsobit například rýmu podobnou té senné Foto:

Plíseň útočí! Zejména na jaře a na podzim. Jak se jí nejlépe zbavit?

Po zimě se v domácnostech může často objevit plíseň. Zjistěte, kdy ještě můžete bojovat sami a kdy je čas pozvat odborníky.