Před a po v Otvovicích: Designérky nafoukly byt a přidaly pokoj navíc

Zdenin byt v Otvovicích prošel kompletní proměnou. V původním stavu zůstala pouze koupelna s toaletou Foto: Zdenin byt v Otvovicích prošel kompletní proměnou. V původním stavu zůstala pouze koupelna s toaletouFoto: FTV Prima

Tentokrát jsme plnili sen těžce nemocné malířce Zdeňce. V bytě vybaveném původně z darů přibyl dětský pokoj, ložnice a kout na malování. Ale proměnou prošla i kuchyně a obývák.

Byt v Otvovicích, kam se Zdeňka nastěhovala po rozvodu, nevyhovoval ani zařízením ani dispozičně. Nic s ničím v něm neladilo, jedna kamna nemohla protopit celý prostor, chyběly pořádné postele, veškeré vybavení kuchyně a hlavně soukromí pro dceru Hanku, která u mamky bydlí od pondělí do čtvrtka. Zdeňka je sice ráda, že má kde bydlet, ale zároveň má obavy, že prostředí nevyhovuje Haničce. I kvůli tomu, aby jí mohla dopřát hezčí bydlení, se přihlásila do pořadu Jak se staví sen.

Designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová se pustily do zápasu s příčkami a během několika dnů se jim podařilo dispozičně změnit celý byt a vytvořit samostatný dětský pokoj. Zbylý prostor rozdělily na moderně zařízenou kuchyň s jídelním stolem, kout na malování, spaní pro Zdeničku a obývák. Největší výzvou bylo po celém bytě rozvést přes kamna s výměníkem teplo. Vše se totiž muselo stihnout za pár dní, trubky vést pod podlahou a vše dokonale připravit, aby se poslední den už jen osadila kamna.

Podívejte se na to, jak designérky vymyslely zařízení bytu:

Takto byt vypadal před proměnou:

JSSS extra - 5. díl - po - Obrázek 22 Foto: Foto: FTV Prima

Takto byt navrhly designérky:

JSSS extra - 5. díl - po - Obrázek 23 Foto: Foto: FTV Prima

Proměna to byla poměrně rozsáhlá, nedotkla se pouze koupelny s toaletou. Po přestavbě působí byt moderně, kuchyň je v kombinaci bílé a šedé barvy, obývací pokoj má výraznou modrou výmalbu, jež se skvěle doplňuje s hořčicově žlutou, která interiéru hodně dominuje. Celý interiér pak působí útulně díky dekoracím, které designérky do interiéru přidaly – například krásný pléd z ovčího rouna, zajímavou dekorativní stěrku v ložnici nebo spoustu polštářků a květin.

Podívejte se, jak byt vypadal před proměnou:

Takto byt vypadá po proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(jab)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tohle bude království pro teenagerku. Tento prostor designérky vykouzlily pro Zdenčinu dceru Foto:

Jak se staví sen: Zdeňka, se kterou se život nemazlí, touží po lepším bydlení pro dceru

Zdeňka se po rozvodu musela přestěhovat do prázdného bytu v Otvovicích. Zdědila ho po otci a je zařízený z toho, co dali sousedé. Její dceři se ale v poslední době do...

Článek

Kuchyň je zařízena bez horních skříněk. Ale Zdeňka v ní najde vše potřebné Foto:

Kolik stálo vybudování nového domova pro Zdeňku a její dceru v Otvovicích?

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.