Šikovné tipy, jak vylepšit schodiště: Přeměňte ho na designový skvost či úložný prostor

Jak vylepšit schodiště? Foto: Jak vylepšit schodiště?Foto: Pinterest.com

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní dvoupatrový dům či byt? Pokud ano, pak určitě denně běháte po schodech, které se sice staly nedílnou součástí vašeho domova, ale berete je spíš jako nutné zlo. Ale nenechte se mýlit, i schodiště se dá přetvořit v designový skvost! Inspirujte se.

Záleží pochopitelně na tom, z jakého materiálu a barvy schodiště je, ale obvykle nejde o žádný designový doplněk a slouží pouze k tomu účelu, ke kterému má. Napadlo vás ale někdy, že se dá vyšperkovat tak, že se z něj stane opravdu působivá dominanta vašeho domova? A stačí k tomu tak málo!

Samolepicí tapeta

Přední část jednotlivých schodů se dá krásně ozdobit pomocí dekorační látky nebo samolepicích tapet. Dnes už jich je na trhu spousta, stačí si jen vybrat. Největší výběr je samozřejmě na internetu, kde jsou k dostání v nepřeberném množství vzorů a barev. Jakmile k vám tapeta dorazí, pusťte se do práce. Zjistěte přesné rozměry předních částí jednotlivých schodů a podle nich také nastříhejte tapety. Schody odmastěte přípravkem s alkoholem a vrhněte se na lepení. Nakonec je to docela zábava a výsledek rozhodně stojí za to. Můžete si být jistí, že vaše „nové“ schodiště vám každá návštěva pochválí.

Schody může ozdobit pěkná tapeta. Foto: Schody může ozdobit pěkná tapeta. Foto: www.plasteranddisaster.com

Úložný prostor

Dalším báječným nápadem, jak schodiště využít, je jako další úložný prostor? Nevěříte? Jen to vyzkoušejte! Prostoru pro ukládání věcí není nikdy dost, tak zkuste využít odpočívadlo. Pokud si necháte vyrobit duté, vejde se vám do něj spousta věcí. Pozor si musíte dát jedině na to, aby bylo odpočívadlo i po zavření bezpečné a nehrozil na něm žádný úraz. To už by dnes ale měl zvládnout každý šikovný řemeslník.

Úložný prostor oceníte. Foto: Úložný prostor oceníte. Foto: Pinterest / Andrianna Fragoso

Šatna pod schody

Říká se, že lidská kreativita nezná mezí. A něco na tom určitě bude! Dokonalým důkazem je šatna ukrytá v prostoru pod schodištěm. Možná znáte tuhle „schovku“ z amerických filmů, v našem podání ale nejde vyloženě o místnost, jen o kus praktického vysouvacího nábytku. Protože kam jinam schovat sbírku bot nebo kabáty, když přijde návštěva? Když nemáte prostor pro samostatnou šatnu nebo velkou předsíň, určitě se vám budou pohyblivé regály hodit. A nezaberou skoro žádné místo! 

Schovejte pod schody třeba botník. Foto: Schovejte pod schody třeba botník. Foto: Pinterest / Ricky's Turn | Trendspotter & Lifestyle Coach

Dětské hřiště mezi patry

Perlička na závěr. Každý rodič dobře ví, jak je někdy těžké zabavit svou ratolest. Máme pro vás jednoduché řešení. Stylová klouzačka na straně schodiště je tím správným dobrodružstvím. Výhoda? Za deštivého dne už nebudou smutně pokukovat po klouzačkách venku. Naopak, divokou jízdu z kopce přijdou k vám domů vyzkoušet všichni jejich kamarádi a vaše děti budou nadšené. A to za to stojí, co myslíte?

Osvětlené schodiště bude velmi efektní. Foto: Osvětlené schodiště bude velmi efektní. Foto: Pinterest / Jill Smith

(mb)

Podívejte se do galerie na 20 nejžasnějších schodišť na světě, po kterých se budete chtít projít.

Další články:

Článek

Z nudného kousku novou komodou. Foto:

DIY: Jak opravit a znovu využít starý nábytek

Renovací starého nábytku mohou vzniknout opravdu originální, designové a nadčasové kousky do našeho bytu. Vše je jen o fantazii. Skvělé na tom je, že si nábytek můžeme...

Článek

Úžasná proměna. Foto:

PŘED A PO: 10 nejkrásnějších proměn interiérů. Neuvěříte, jak dříve ošklivé byty vypadají dnes!

Toužíte po proměně starého bytu, ale schází vám inspirace? Podívejte se do následující galerie! Dříve ošklivé a vybydlené byty dostaly zcela nový kabát a vypadají luxusně....

Článek

Nejstylovější schodiště na světě. Foto:

20 nejstylovějších schodišť světa, která jsou o schod napřed než ostatní

Schodiště bere většina lidí jako nutný praktický "vynález", který jim umožňuje stoupat do výšin. Čím méně schodů má, tím lépe. Po těchto designových schodištích ale budete...