Trend moderního bydlení: Velkoformátová dlažba na zdi. V čem jsou její výhody?

Skvělá volba, pokud máte rádi minimalistický styl a zároveň luxusní design. Foto: Skvělá volba, pokud máte rádi minimalistický styl a zároveň luxusní design.Foto: www.jika.cz

Velkoformátová dlažba se dříve používala spíše ve velkých prostorách, jako jsou komerční objekty nebo větší koupelny. Dnešní trendy dávají této dlažbě šanci i v menších koupelnách, kde může prostor opticky zvětšit. Jaké jsou její další výhody a kde všude bude vypadat skvěle?

Kromě koupelen se velkoformátová dlažba zabydlela i v obývacích pokojích, kuchyních, nebo dokonce ložnicích. Skvěle vypadá jak na podlaze, tak také na zdech. Absolutním hitem jsou motivy imitující přírodní materiály, zejména dřevo a kámen.

Velkoformátová dlažba výrazně ovlivní celkový vzhled interiéru. Proto bychom se při jejím výběru měli vždy pořádně rozmyslet, kam ji chceme umístit a jaký vzhled dlaždic použít. Při výběru velkoformátové dlažby a obkladů bychom si měli uvědomit, jak barva, ale i materiál ovlivní celkový interiér. Jednotný dekor rozhodování velmi usnadní, propojení jednoho stylu na zemi i na stěnách je sázka na jistotu.

Jednou z velkých výhod velkoformátové dlažby je minimum spár, což oceníte zejména v koupelnách, kde mohou spáry kvůli vlhkosti napadat plísně.

„U velkoformátových obkladů a dlažeb jde o křehký, ale pružný materiál. Při jejich použití je zapotřebí používat příslušné nářadí, rámy s přísavkami, ale pochopitelně nejdůležitější je podklad, který musí být naprosto rovný. Výhodou velkoformátových obkladů a dlažeb je minimum spár, díky nim vznikají celistvé plochy, které dodávají interiéru úplně novou dimenzi. Co se týče výrobního hlediska, šetří se energie a suroviny. Některé velkoformátové obklady můžeme použít jak na zeď, tak na podlahu. Můžeme také nalepit nový obklad na starý, ale opět platí, že je třeba mít naprosto rovný podklad,“ říká Eduard Justa, konzultant značky Jika pro obklady a dlažby.

Dlažba na podlaze i na zdi

Použití jednotné velkoformátové dlažby jak na podlaze, tak na stěnách se osvědčilo i v menších místnostech, které opticky zvětší. Pokud vaše koupelna nedosahuje zrovna velkých rozměrů, vyzkoušejte na podlahu i stěny velkoformátovou dlažbu ve světlých tónech, majitelé větších koupelen nebo koupelen s okny si určitě zamilují velkoformátovou dlažbu v tmavších odstínech.

Výhodou velkoformátových obkladů a dlažeb je minimum spár, díky nim vznikají celistvé plochy. Foto:

Imitace

Příznivci moderního designu zajisté rádi sáhnou po velkoformátové dlažbě s efektem betonu. Už dávno neplatí, že takový povrch vypadá chladně a neosobně. Naopak jde o kombinaci čistoty a elegance. V nabídce bývá široká škála formátů a povrchů. Dlaždice je také možné kombinovat, zajímavého vzhledu docílíme volbou jiného formátu a tónu dlaždic na podlahu a jiného zase při pokládce na zeď. Minimalistický styl a luxusní vzhled povrchu tak vytvoří příjemný a jedinečný prostor.

Příznivci moderního designu rádi sáhnou po velkoformátové dlažbě s efektem betonu. Foto:

Některé typy dlaždic ohromí i vzhledem zmuchlaného papíru. Tato designová lahůdka působí na zdi plasticky. Pokud používáte neutrální tóny, můžete je kombinovat s dlažbou ve stejném odstínu a díky jedinečnosti povrchu můžete docílit nekonvečního, vzdušného prostoru, který se vám nikdy neokouká.

Dlažba s imitací dřeva nejen v koupelně

Již zmiňovaná dlažba se vzhledem přírodních materiálů patří mezi velmi častá přání zákazníků. Pokud chcete ze své koupelny vytvořit oázu klidu, která bude navozovat pocit, že jste uprostřed přírody, zkuste dlažbu s imitací dřeva. Tato dlažba je od klasického dřeva téměř k nerozeznání, na rozdíl od něj, je ale velmi snadná na údržbu, odolová otěrům a neublíží jí ani rozlité víno nebo mastnota. Jak jsme již uváděli, velkoformátová dlažba nemusí být nutně pouze ozdobou koupelen. Dobře se vyjímá i v obývacích pokojích nebo kuchyních.Velmi zajímavá je dlažba, která imituje strukturu dřeva. Foto:

Podívejte se na celou fotogalerii velkoformátové dlažby a inspirujte se, kde všude bude vypadat skvěle!

(red)

Článek

Příčka a police v jednom Foto:

Toaletu je (někdy) lepší oddělit. Triky, jak ji schovat, když je v koupelně

Na dosah, přesto šikovně schovaný. Mít záchod v koupelně na očích se prostě někdy nehodí...

Článek

Vana v podobě luxusní lodičky na vysokém podpatku se stane hvězdou vaší koupelny a možná i osobních výdajů. Její cena se pohybuje od 13 000 euro až přes 20 000 euro podle toho, zda detaily jsou ve zlatu či platině. Voda stéká z horního okraje jako vodopád Foto:

Vana dělá koupelnu. Podívejte se na ty nejluxusnější krásky!

Člověk by denní špínu spláchnul i v dřevěném škopku. Proč si ale nedopřát relaxaci v horké vodě v luxusním provedení.

Článek