Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Když jsou sami doma, mohou ničit věci Foto: Když jsou sami doma, mohou ničit věciFoto: istock.com
Témata: domov, pes, samota

Odcházíte do práce a necháváte psa v bytě nebo na zahradě. Smutně se na vás kouká, ale víte, že to jinak nejde. Na rozdíl od koček, kterým je víceméně jedno, zda jste doma, nebo ne, psi samotou mohou trpět.

Vždy záleží na plemeni. Podle National Geographic poměrně dobře zvládají samotu pracovní plemena, kterým nevadí zůstat bez páníčka deset až dvanáct hodin. Nicméně deset hodin můžeme považovat za maximum v případě, že bydlíme v bytě. Psi totiž zadrží moč nejdéle osm až deset hodin. 

Podle méně optimistických odhadů bychom ale neměli nechávat své čtyřnohé přátele o samotě déle než čtyři hodiny. To je ale pro většinu z nás nepředstavitelné. Je ale také potřeba uvědomit si, že každý pes má svou osobnost, takže se počet hodin může lišit zvíře od zvířete. 

Pes je nejšťastnější, když může být se svým páníčkem nebo svou paničkou Foto: Pes je nejšťastnější, když může být se svým páníčkem nebo svou paničkou. Foto: istock.com

Pokud musíme nechávat psa doma samotného, měli bychom ho na takovou situaci připravovat už od štěněčích dní. Postupně navyšujte čas, během kterého je pes o samotě (nezapomínejte, že štěňata neudrží moč tak dlouho jako dospělí psi, podlaha a koberce by vám za takovou nepozornost určitě nepoděkovaly). 

Pravidelné procházky jsou pro nejlepší zábava Foto: Pravidelné procházky jsou pro psy nejlepší zábava. Foto: istock.com

Činnost je pro psa také důležitá. Zatímco kočce bude stačit gauč a škrabadlo, aby vám nezlikvidovala nábytek, psi potřebují důmyslnější zábavu. Pořiďte jim hračky, které je alespoň na určitý čas zabaví. Můžete je také nechávat v místnosti, kde nemají moc příležitostí, aby ničili, a která má zároveň okno do ulice nebo zahrady. Řešením také může být vlastnit dva psy najednou, aby jeden zabavil druhého. Internet je plný doporučení, záleží ale také na tom, které vašemu psovi bude vyhovovat. 

Další články:

Článek

Paris Hilton a její psí bouda Foto:

GALERIE: Psí pelíšek pro mazlíčky Paris Hilton je luxusnější než váš dům. Podívejte se

Profesionální celebrita Paris Hilton má na zahradě psí boudu. Jenže tahle bouda je dvoupatrová, doplňuje ji balkon a patří k ní předzahrádka. Paris se do boudy sama vejde,...

Článek

Rozumí vám váš mazlíček? A chcete, aby vám odpovídal? Foto:

Pejskaři zpozorněte. Vědci zjistili, proč vám psi rozumí

Každý pejskař ví, že jeho miláček mu rozumí. ale už neřekne, jak je to možné.

Článek

Jsem strašně hodný a mám hlad Foto:

Loudí váš pes? 6 rad, díky kterým už nebude

Loudění během vaření, kňučení, obrovské smutné oči, které vás hypnotizují při každém pohybu u stolu. Taky to znáte? Mnoho lidí si myslí, že loudění nejde odnaučit, že...

Témata: domov, pes, samota