Pořiďte si pergolu. Těchto 20 fotek dokazuje, že se z ní stane nejkrásnější místo v zahradě

Jakou pergolu si pořídíte vy? Foto: Jakou pergolu si pořídíte vy?Foto: istock.com

Je to asi nejromantičtější stavba, jakou můžete v zahradě najít. Díky popínavým rostlinám vypadá skvěle a nabízí i stín, ale ne tolik jako zahradní altán. Vytváří tak perfektní balanc mezi lenošením na sluníčku a schováváním se ve stínu.

Pergoly se staví v různých rozměrech i různě složité. Na některé budete potřebovat stavební firmu, jiné zvládnete sami. Můžete také využít třeba stěny domu, ke které střechu pergoly připevníte a vytvoříte tak příjemné zákoutí.

Někdy je pergola vhodná pro oslavy s přáteli. Stačí zavěsit lampiony nebo kabel se žárovkami a připravit pohoštění. Čím dál tím častěji se také objevují pergoly s venkovní kuchyní nebo grilem. Pokud máte radši soukromí, pergola vytvoří intimní osobní prostor. Bude stačit nějaká menších rozměrů, pod níž umístíte lavičku anebo rovnou postel. 

Pokud ji natřete bílou barvou, v zahradě vynikne Foto: Pokud natřete pergolu bílou barvou, v zahradě vynikne, Foto: pinterest.com/topinspirations.com

Ačkoli pergolu nejvíce využijete v létě, poslouží vám i na jaře, abyste nachytali první jarní sluníčko, nebo na podzim, abyste si užili poslední slunečné dny. 

Podívejte se do galerie a vyberte si tu pergolu, která se vám nejvíce líbí: 

Další články:

Článek

Vystavět pergolu je snadné. Budete potřebovat: 6 ks frézované kulatiny 10–12,5 cm široké, z toho: 2 ks dlouhé 2,8 m, 2 ks dlouhé 4,6 m, 2 ks dlouhé 2,5 m, 7 ks  frézované kulatiny 7,5–10 cm široké a 3 m dlouhé a spojovací materiál Foto:

Návod: Jak si sestrojit zahradní pergolu

Pergola pěkně po domácku krok za krokem.

Článek

Sedět venku na čerstvém vzduchu .... Foto:

Altán, pergola nebo čajový domeček? Jaké jsou trendy zahradní architektury

Stále více lidí si chce zútulnit zahradu stavbou, kde je klid, odkud je pěkný výhled, která bude sloužit výhradně k lenošení, relaxaci a posezení s přáteli. Při hledání...

Článek

Jaký bude rok 2018 v zahradách?  Foto:

GALERIE: Uvítejte jaro se zahradními trendy roku 2018. Vyzkoušejte těchto 6 změn

Zahrady taky potřebují oživit. Vysázet květiny nebo vytvořit skalku rozhodně nestačí. Podívejte se na to, co přinese rok 2018 do našich zahrad. Máme ještě čas se připravit...