Takhle bydlel Versace: Podívejte se na 8 neuvěřitelných faktů o jeho paláci v Miami

Podívejte se dovnitř Versaceho domu  Foto: Podívejte se dovnitř Versaceho domu Foto: profimedia.cz

Italského návrháře proslavila nejen jeho práce, ale také jeho smrt. Zabil ho sériový vrah přímo na schodech jeho luxusního domu Casa Casuarina. Dnes je z Versaceho paláce hotel. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.

V roce 1997 zavraždil Andrew Cunanan italského módního návrháře, který svět zaujal svými opulentními kreacemi plnými barev a inspirace renesanční a barokní Itálií. Versaceho dům v Miami Beach odpovídal návrhářově vkusu a libování si ve všem okázalém a třpytivém. Pro minimalismus tu nebylo místo a není ani teď, když se dům proměnil v hotel. Ubytovat se dá i ve Versaceho ložnici.

Zboural dům kvůli bazénu 

Versace si v roce 1992 nekoupil jen jeden dům, ale rovnou dva. Zatímco první nechal stát, ten druhý, hotel Revere, nechal zbourat a na jeho místě vybudoval bazén. Hotel byl ukázkou art decové architektury a byl jedním z prvních, který nabízel svým hostům klimatizaci.

Schody u Versaceho domu jsou populárním cílem turistů Foto: Schody u Versaceho domu jsou populárním cílem turistů. Foto: profimedia.cz

Účet za rekonstrukci

Úpravy objektů do podoby paláce dosáhly částky 32 milionů dolarů, což bylo téměř pětkrát tolik, než co stály původní dvě nemovitosti.

Trump chtěl dům koupit

V roce 2013 šel dům do prodeje. Tehdy se proměnil v hotel. Nový majitel za něj zaplatil přes 40 milionů dolarů. Jedním ze zájemců o slavnou stavbu byl ale údajně i Donald Trump.

Zlaté dlaždičky

Dlaždice v bazénu jsou pozlacené 24karátovým zlatem. Samotný bazén byl vyroben v Itálii, rozebrán a následně složen v Miami za účasti 75 lidí. Versace se zkrátka potřeboval koupat v něčem pořádně luxusním. 

Bazén nechal Versace vyrobit v Itálii Foto: Bazén nechal Versace vyrobit v Itálii. Foto: profimedia.cz

Historie všude kolem

Versace nejenže se inspiroval středomořskými vilami, ale zároveň si k bazénu nastěhoval i sochy ze 16. století, které koupil na jednom zámku ve Francii.

Natáčelo se tu

Dům ze seriálu American Crime Story je opravdu domem Gianniho Versaceho. Nicméně Donatella Versace s sebou po prodeji sídla odvezla umělecká díla i nábytek, takže filmaři museli podle fotografií místo rekonstruovat tak, aby vypadalo jako v dobách, kdy tam Versace žil. 

Podívejte se dovnitř Versaceho domu:

Spěte tam, kde Versace

Hotel nabízí i ubytování přímo v místnosti, kde spával Versace. Za takovou ložnici si ale připlatíte, noc tu vyjde na 1300 dolarů bez daní a poplatků. 

V této místnosti Versace spával Foto: V této místnosti Versace spával. Foto: profimedia.cz

Versace knihomol

V domě se nacházelo pět knihoven. Versace si proto najmul knihovníka na plný úvazek, který se o jeho knižní poklady staral. 

Další články:

Článek

Interiéry podle světových návrhářů. Foto:

Chcete dechberoucí bydlení? Vykouzlete luxusní interiér podle taktovky slavných návrhářů

Toužíte po vysokém stylu bydlení nebo alespoň po troše glamour lesku, který by z vašeho bytu udělal stylovou oázu? Inspirujte se u světových návrhářů a vypůjčte si jejich...

Článek

„Jednou z výhod starých domů je to, že unesou kombinaci výrazných věcí,“ myslí si Wahlström Foto:

Švédský módní návrhář si zahrál na architekta. A dopadlo to skvěle

Švéd se svým zkušeným okem módního návrháře zařídil byt pro svou rodinu, v němž souzní stará architektura s pestrými dekoracemi.

Článek

Ke starší italské vile přiléhá velká zahrada. Z druhé strany domu je pak úzká ulička. Foto:

GALERIE: Architekti zachránili starou italskou vilu. Nahlédněte, jak stylově vypadá po rekonstrukci tato letitá dáma

Krásné domy se staví od chvíle, kdy to člověk umí. Když se pak po mnoha letech setkáte se starou architekturou a designem, nemusí být jejich stáří na překážku. O tom...