Vyberte si perfektní povlečení pro pohodlný spánek. Na co se zaměřit?

Na výběru povlečení si dejte záležet Foto: Na výběru povlečení si dejte záležetFoto: istock.com

Spánek ovlivňuje řada faktorů a rozhodně by ho nemělo rušit nevhodné povlečení. Vyberte to pravé, abyste si odpočinuli a ještě zlepšili vzhled svojí ložnice. Až půjdete do obchodu, myslete na následující pravidla.

Rozhodně bychom se měli zajímat o materiál, z jakého je povlečení vyrobeno. Vyhněte se textiliím, jako jsou mikroplyš a mikrovlákno, protože se jedná o umělé materiály ze 100% polyesteru, které nejsou prodyšné a brzy ztrácejí tvar i barvu. Přednost dejte raději bavlně a lnu. Nejvhodnější hustota příze pro povlečení se pohybuje od 200 do 300 nití na palec čtvereční. Dalším ukazatelem kvality je zpracování švů. Pokud spolu s vámi usíná i malé dítě, výběr materiálu určitě nepodceňujte.

PovlečeníVýběr - Obrázek 3 Foto: Foto: istock.com

Hlavně aby vydrželo

 

Kvalitu povlečení poznáte už v obchodě. Vlákna musí být dlouhá, tenká a textilie musí mít vysokou hustotu. Prosvítavá látka, která je hrubá na dotek a až moc pružná, rozhodně není vhodnou volbou. Již po prvním praní se často srazí a vzniknou nehezké uzlíky. 
Velkým lákadlem jsou nežehlivé materiály. Jejich kvalita ale klesá kvůli chemickým úpravám, které jim zajišťují nemačkací charakter. Tento druh materiálu se proto nedoporučuje alergikům a lidem s vyšší citlivostí pokožky. Vyplatí se tedy investovat do tradičnějšího materiálu a obětovat čas žehlení. 

 

Kvalitu povlečení poznáte už v obchodě. Vlákna musí být dlouhá, tenká a textilie musí mít vysokou hustotu. Prosvítavá látka, která je hrubá na dotek a až moc pružná, rozhodně není vhodnou volbou. Již po prvním praní se často srazí a vzniknou nehezké uzlíky. 

Velkým lákadlem jsou nežehlivé materiály. Jejich kvalita ale klesá kvůli chemickým úpravám, které jim zajišťují nemačkavý charakter. Tento druh materiálu se proto nedoporučuje alergikům a lidem s vyšší citlivostí pokožky. Vyplatí se tedy investovat do tradičnějšího materiálu a obětovat čas žehlení. 

Barvy

Design povlečení hraje důležitou roli, protože dokáže dotvořit styl ložnice. Odstíny tudíž laďte do barev, které se v interiéru opakují. Povlečení lze sice snadno vyměnit, ale asi by nebylo hezké, aby se vám barva povlečení třískala s výmalbou pokoje. Navíc barvy silně působí na naši psychiku. Barva může pomoct pokoj zvětšit i prosvětlit. Pokud máte malou ložnici, vybírejte spíše světlé barvy povlečení (a výmalby), pokud máte královsky velký pokoj, dopřejte si výraznější barvy. 

PovlečeníVýběr - Obrázek 4 Foto: Foto: istock.com

Vyrobte si povlečení sami

Pokud rádi děláte DIY projekty, zkuste patchwork. Můžete tak vytvořit originální povlečení, které nikdo jiný nemá, a zužitkovat látky, které vám zbyly doma a nevíte co s nimi. Patchwork rozveselí dětské pokoje, a pokud použijete tlumenější barvy, nebude působit exoticky ani v moderních interiérech. 

PovlečeníVýběr - Obrázek 2 Foto: Foto: pinterest.com/HeartThis

(bp)

Další články:

Článek

Sněhobílá ložnice není tak úplně čistě bílá. Jen si všimněte modrého odstínu, jenž místnost vydechuje. Foto:

GALERIE: Elegantní sněhobílá ložnice připomíná zasněžené království. Podívejte se

Sníh je zázračné skupenství vody. Stačí jen pár hodin a ze zašedlé ulice udělá pohádkové zákoutí. Jestli chcete prožívat podobnou kouzelnou atmosféru i doma, třeba v...

Článek

Změny v ložnici vám pomohou se lépe vyspat Foto:

Zařiďte si ložnici pro klidný spánek. Tyto tipy vám pomohou snáze usnout

Můžete si uvařit medvědí mléko, nebo si dokonce dát prášek na spaní, ale i jednoduché změny vaší ložnice mohou přispět k pohodovějšímu spaní. Vyzkoušejte je a uvidíte, že...

Článek

Kvalitnější spánek můžete mít díky pár tipům Foto:

Jak se pořádně vyspat? Vyzkoušejte následující tipy na usínání i kvalitní spánek

Jsou tři ráno a zíráte do stropu, a když už konečně zavřete oči, pod okny projede náklaďák a boj o usnutí začíná znovu. Ať už za to mohou starosti, nebo měsíc v úplňku,...