DIY: Vyrobte si originální betonový květináč ze starého ručníku

Originální betonové květináče. Foto: Originální betonové květináče.Foto: Pinterest.com

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte záviděníhodný květináč, který u vašich hostů vzbudí mnoho obdivů i otázek.

Co budeme potřebovat:

lepidlo, 2x kýbl, igelit, betonovou směs, vodu, stojan, ručník, lopatku na míchaní + na uhlazovaní, barvy dle libosti na dekoraci

Postup:

1. Příprava není nijak těžká ani komplikovaná, jen je důležité se držet návodu a nezapomenout na ani jeden z uvedených kroků. Začneme tím, že položíme na zem igelit, abychom si zjednodušili úklid, který nás posléze čeká. Dále potřebujeme nějaký stojan, může to být v podstatě cokoli (naskládané plechovky na sobě, tyč od slunečníku nebo sloupek od plotu – záleží, jak moc budete vynalézaví). Na ten přilepíme kýbl, aby se nám nehýbal.

2. Do jiného kýble si napustíme vodu, nasypeme do ní trošku betonu a promícháme. Beton pořídíte za pár korun v každých stavebninách. Do kýble (směs v tuto fázi nesmí být moc hustá) namočíme ručník, který poté pořádně vyždímáme a odložíme zatím stranou. Tento krok je důležitý, jelikož bez něj by do sebe ručník při dalším kroku nasáknul všechnu vodu a beton by nám mohl opadat nebo popraskat. Nyní se opět budeme věnovat nádobě s vodou a postupně do ní přisypáváme větší dávky betonu. Průběžně stále promícháváme, dokud směs nebude dostatečně hustá. Až s tím budeme hotovi, znovu v tom vymácháme ručník, tentokrát ale opravdu důkladně.

Každý kousek je originál. Foto: Foto: pinterest.com/tree-house

3. Na kýbl, který je přilepený ke stojanu, dáme igelit, jinak bychom mohli narazit na problém při sundávání. A nyní konečně položíme ručník pokrytý betonem na jemu připravené místo. Po přikrytí kýble musíme spodek budoucího květináče vyhladit, abychom z něj neměli spíše kolíbku než domek pro květiny. A teď už stačí jen čekat! Beton by měl za jeden až dva dny dostatečně ztvrdnout, až pak můžeme květináč prohlásit za hotový. Ovšem vynalézavosti se meze nekladou, svůj nový výrobek můžete pomalovat nejrůznějšími barvami či ornamenty nebo ho prostě jen nechat takový jaký je.Betonové květináče si hravě vyrobíte sami doma. Foto: Foto: Pinterest

Květináč si můžete nabarvit a ozdobit podle vlastního vkusu. Foto: Foto: pinterest.com/justgardening

(bb)

Další články:

Článek

Originální věšák. Foto:

GALERIE: Vyrobte si designový věšák z obyčejných větví. Takhle nádherně vypadá

Za designové kousky nemusíte platit obrovské sumy peněz. Stylový věšák na kabáty si můžete vyrobit například jen z obyčejných suchých větví! Vypadá to skvěle.

Článek

Hlídejte si, abyste vytvořili rovný povrch. Není to těžké Foto:

DIY: Starý nábytek zrenovuje mozaika. Návod, jak na to

Dnes si ukážeme, jak starý nábytek zkrášlit pomocí mozaiky.

Článek

Pěstujte bylinky originálně! Foto:

INSPIRACE: Nemáte květináč? 12 originálních způsobů, jak pěstovat bylinky na balkóně

Zapojte fantazii a udělejte si z bylinek vtipnou dekoraci! V těchto netypických květináčích budou vypadat skvěle. Inspirujte se.

 

 

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte záviděníhodný květináč, který u vašich hostů vzbudí mnoho obdivů i otázek.