INSPIRACE: Nemáte květináč? 12 originálních způsobů, jak pěstovat bylinky na balkóně

Pěstujte bylinky originálně! Foto: Pěstujte bylinky originálně!Foto: Pinterest.com

Zapojte fantazii a udělejte si z bylinek vtipnou dekoraci! V těchto netypických květináčích budou vypadat skvěle. Inspirujte se.

Dávno odzvonilo sušenému koření, které bylo nutnou alternativou pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku. Dnes si můžete snadno vypěstovat na parapetě nebo balkóně téměř jakoukoliv bylinku a vytvořit si tak menší jedlou botanickou zahradu. Milujete design a baví vás přetvářet obyčejné věci v originální nápady? Inspirujte se v galerii, jak vtipně se dají pěstovat bylinky, pokud nemáte květináč.

Použít můžete téměř jakoukoliv nádobu. Máte-li doma nepřeberně hrnečků, ale pijete jen ze dvou a zbytek je vám líto vyhodit, nasypte do nich trochu hlíny, zasaďte semínka a pokropte vodou. Za pár dní až týdnů už budete moct otrhávat čerstvé lístečky bylinek.

Vytvořit si můžete ale i celou dřevěnou tabuli, na kterou si přibijete zavařovací sklenice a pověsíte ji na stěnu. Bude sloužit nejen jako čerstvý herbář, z něhož můžete rovnou otrhávat a ujídat, ale i jako nápaditá dekorace.

Podívejte se doma kolem sebe, zda nemáte navíc krásnou dózu, prázdnou plechovku, malovaný hrníček nebo i sklenici od marmelády. Nejenže pomůžete přírodě a zrecyklujete staré nádoby, ale nakonec budete sklízet i její plody.

(as)

Další články:

Článek

Článek

DIY Foto:

INSPIRACE: Vytvořte si vlastní originální květináče! Návod, jak na to

Originální květináče jsou skvělým doplňkem, který můžete hravě měnit. Inspirujte se, jak si můžete vytvořit vlastní domácí květináče, které vás budou bavit.

Článek