Na zahrádce chutná. Chytré nápady, jak vybudovat skvělou venkovní kuchyň. Třeba z palet

I za skromnější kuchyň se není třeba stydět. Naopak. Tahle je umně vyrobená z vyřazených palet Foto: I za skromnější kuchyň se není třeba stydět. Naopak. Tahle je umně vyrobená z vyřazených paletFoto: Goodshomedesign.com

S blížícím se létem nás příjemné počasí čím dál víc láká na zahrádku. A přiznejme si, venku i víc chutná. Vůni grilovaných dobrot se zkrátka nedá odolat.

Kdo to ale myslí s vařením pod širým nebem opravdu vážně, ten by si měl pro přípravu všech možných lahůdek také vytvořit pořádné zázemí. Máme pro vás několik venkovních kuchyní, které vám dokážou, že tento doplněk zahrádky je nejen praktický, ale také ji pěkně ozdobí.

Nemusíte hned přemýšlet o další stavbě altánku pro kuchyňské spotřebiče. Někdy stačí i chytrý nápad a celou malou kuchyňku vytvořenou ze dřeva s vestavěným grilem a případně i deskou na úpravu masa si můžete na kolečkách na zahrádku vyvést z garáže. Nebo mít někde u plotu malý dřevěný stánek se vším, co je potřeba.

Zahradní kuchyň někde v zákoutí je nejen užitečná, ale může být i pěkná Foto: Zahradní kuchyň někde v zákoutí je nejen užitečná, ale může být i pěknáFoto: Goodshomedesign.com

 

Avšak kouzlu venkovní kuchyně poctivě vybudované v zahradě jde odolat jen těžko. Když je ještě obložená kamenným obkladem a září nerezovými spotřebiči, hned to člověka láká pustit se do kuchtění. Takové místo bývá vybavené i dřezem a rovněž zastřešené, takže v létě tam můžete připravovat takřka cokoli a ještě se všechny vůně a případně i nepříjemné pachy nádherně vyvětrají i bez pomoci digestoře.

Podívejte se do naší galerie, třeba vás některá z venkovních kuchyněk a kuchyní inspiruje k vašemu vlastnímu zahradnímu kulinářskému království. Zpočátku najdete vymazlené kousky, které však nejsou nejlevnější. Na konci pak pár krásek z palet.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pokud máte terasu dostatečně prostornou, můžete se rozhodnout místo křesílek a lehátek pro alternativu v podobě modulárního sezení Foto:

Jaro je tady, připravte si terasu. Interiérový designér odhaluje trendy pro rok 2017

Svou terasu si můžete pokaždé upravit trochu jinak. Přinášíme vám pár nápadů producenta a interiérového designéra Briana Patricka Flynna.

Článek

Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydět Foto:

Venkovní posezení? 15+1 tip na originální nábytek, který zvládnete vyrobit sami

Zahradní nábytek, to už dávno nejsou jen nepříliš stabilní plastové židle a stůl. V dnešní době už na zahradě, terase či balkonu můžete mít luxusní kousky, které se...