Zařiďte si luxusní ložnici. Designéři hotelových interiérů radí, jak na to

Ve více vrstvách působí opravdu jako z hotelu Foto: Ve více vrstvách působí opravdu jako z hoteluFoto: istock.com

Ložnice je jedna z nejlepších místností v bytě. Abyste si mohli užít víkendové lenošení pořádně, využijte nějaké z designérských tipů a probouzejte se jako králové. Pomohou vám k tomu polštáře, přehozy i osvětlení.

V luxusních hotelech se člověk musí cítit jako v bavlnce, proto právě tam interiéroví designéři vymysleli recept na to, jak docílit pocitu úplné pohody. Největší pozornost samozřejmě věnují posteli, ale zajímají je i zdánlivě nedůležité detaily. Podívejte se na pár tipů, které promění vaši ložnici v místo, ze kterého nebudete chtít odejít ani po poledni.

Přidejte polštáře

Podle interiérového designéra Andrewa Suvalskyho je použití polštářů velice důležité. Větší polštáře, na kterých spíte, by měly být opřeny o čelo postele a před ně byste měli umístit menší dekorativní polštáře. Mohou být v jiném odstínu barvy povlečení a nebo mohou mít výrazné vzory, ale neměli byste to s nimi přehánět, ostatně jako s ničím jiným.

Polštáře dodají pocit pohodlí. Foto: Polštáře dodají pocit pohodlí. Foto: istock.com

Vyhrajte si s nočním stolkem

Holanďan Saar Zafrir navrhuje interiéry hotelů po celé Evropě, webu Highsnobiety se svěřil, že jeho tajným tipem je péče o detaily. Doporučuje použít třeba obrazovou knihu nenápadně položenou na nočním stolku. Ten koneconců nemusí být jen odkladištěm pro brýle a zrovna rozečtený román. Pořiďte si na něj hezkou designovou lampičku a prostor ložnice hned bude působit zajímavěji. 

Pověste obrazy

Dost často máme v ložnici fotografie své rodiny, ale co spíše věnovat prostor umění? Vaši příbuzní to přežijí a vaše ložnice hned bude působit luxusněji a světověji. Podle portlandského designéra interiérů Maxe Humphreyho byste neměli obrazy věšet jen do obýváku, ale také do ložnice. 

Ložnice není jen na spaní

Nezapomínejte také, že ložnice není jenom místnost s postelí. Může to být vaše útočiště, když potřebujete chvíli klidu a obývák je plný. Pokud máte prostor, určitě si pořiďte ušák, který postavíte k oknu na nějaký hezký koberec. Křeslo doplňte polštářem, případně vedle umístěte stojací lampu a máte místo pro čtení i odpočinek, které bude jen vaše. 

Udělejte si i prostor pro křeslo nebo malý gauč na lenošení Foto: Udělejte si i prostor pro křeslo nebo malý gauč na lenošení. Foto: istock.com

(mh)

Další články:

Článek

Interiéry podle světových návrhářů. Foto:

Chcete dechberoucí bydlení? Vykouzlete luxusní interiér podle taktovky slavných návrhářů

Toužíte po vysokém stylu bydlení nebo alespoň po troše glamour lesku, který by z vašeho bytu udělal stylovou oázu? Inspirujte se u světových návrhářů a vypůjčte si jejich...

Článek

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě? Foto:

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

Francie dala světu hodně. Naučila ho také zařídit byt účelně a zároveň zdobně. Nemusíte spadnout do kýče a zahltit byt zlatým nábytkem ve stylu Ludvíka XIV., ono by se to...

Článek

Přičarujte si domů romantiku. Foto:

Romantické bydlení nejen pro zamilované: Zařiďte si domov po vzoru anglického venkova

Milujete zamilované filmy Rosamunde Pilcher, které vás vezmou na anglický venkov do romantického Cornwalu? Tak zahalte i svůj domov do něžné romantiky a nechejte se unést...